FE dla dostępności – Głusi

Polski Związek Głuchych realizuje projekt pn. ,,Fundusze Europejskie dla Dostępności – Głusi” , którego celem jest zwiększenie świadomości na temat dostępności.

VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

Zapraszamy serdecznie na VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami pt. “Za niezależnym życiem”.
Kongres odbędzie się:
24 PAŹDZIERNIKA 2020 w godzinach 10:00-13:00 na platformie ZOOM.

Praca dla trenerów

Agencja Zatrudnienia Polskiego Związku Głuchych ogłasza nabór na trenerów do prowadzenia warsztatów Life Skills. Szczegóły w zapytaniu ofertowym poniżej.

Międzynarodowy Dzień Języków Migowych

Przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa filmik z życzeniami. Zapraszamy do obejrzenia, życząc miłego i radosnego dnia 🙂

Spektakl “Jeden gest” w języku migowym

Zapraszamy na spektakl “Jeden gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego, który będzie przedstawiany w języku migowym. Zobacz harmonogram przedstawień.

Calineczka w PJM

Fundacja Animacji Społeczno – Kulturalnej KWADRATURA serdecznie zaprasza do obejrzenia pierwszego przetłumaczonego dzieła J. Ch. Andersena „Calineczka” na język migowy. 

W tłumaczonym dziele współwystępują w tym samym czasie dwa języki: mówiony i migany. Chcieliśmy osiągnąć efekt teatralności języka migowego, ukazać jego piękno i walory estetyczne. Czytanie zostało wzbogacone wprowadzeniem animacji i scenografii stworzonej na potrzeby tego dzieła, by dostarczyć odbiorcy dodatkowych wrażeń.

Koronawirus – Tłumacz PJM dla całej Polski

Polski Związek Głuchych w związku z zagrożeniem Covid-19 utworzył bezpłatną infolinię dla głuchych dostępną 7 dni w tygodniu, w godzinach od 7 do 23. Usługa ma ułatwić kontakt i uzyskanie pomocy w obszarze medycznym – także tym związanym z koronawirusem.

„Dostępna administracja publiczna – szkolenia dla kadry”

Polski Związek Głuchych w ramach projektu „Dostępna administracja publiczna – szkolenia dla kadry” prowadzi rekrutację na dwudniowe, bezpłatne szkolenia.

Projekt PRACA

Aktualne informacje dotyczące realizowanego przez nas projektu PRACA. Nie trać szansy np. na kurs prawa jazdy, kurs pracownika biurowego, kurs archiwisty i inne szkolenia.

Informacja dotycząca certyfikacji

Szanowni Państwo,
W związku z sytuacją w kraju, spowodowaną pandemią koronawirusa, decyzją Zarządu Głównego PZG wszystkie osoby którym kończy się certyfikat tłumacza dostaną przedłużenie do końca roku (tj. 31.12.2020). Przedłużenie będzie możliwe po zgłoszeniu drogą mailową (bernard.kinov@pzg.org.pl).
Egzaminy zostaną przywrócone jak tylko sytuacja w Polsce na to pozwoli, oczywiście termin będzie ogłoszony z odpowiednim wyprzedzeniem