• PDF
  • Drukuj
  • Email

Zbieramy na stypendia dla zdolnej młodzieży głuchej:


Pomóż nam wesprzeć młodych głuchych w realizacji ich marzeń.

Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych  od kilku lat realizuje projekty dofinansowania pomysłów nieformalnych grup młodzieży. Obserwując determinację, pomysłowość i zaangażowanie młodych ludzi chcemy wspierać ich jeszcze skuteczniej w pokonywaniu barier i osiągnięciu wymarzonych celów zawodowych.

Konto bankowe:
Bank Millenium
Nr konta (złotówkowego): 31 1160 2202 0000 0003 1069 2507

Polski Związek Głuchych Zarząd Główny
Ul. Białostocka 4, 03-741 Warszawa

Celem zbiórki jest wsparcie edukacyjne zdolnej młodzieży głuchej (we wszystkich dziedzinach), przede wszystkim licealnej i studentów. Wyboru stypendystów dokonywać będzie  Komisja Stypendialna.  Brane będą pod uwagę osiągnięcia w danej dziedzinie, motywacja kandydata oraz referencje. Szczegółowe informacje zawarte będą w Regulaminie Stypendium.

Regulamin przyznawania stypendium i termin naboru dokumentów opublikujemy po 20 października 2016.

Chcemy wspierać osoby z pasją takie jak te:

Anna Płatek

Anna Platek

Uczęszczam do trzeciej klasy technikum o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych w Warszawie. Moim marzeniem jest zdać maturę, a potem studiować aktorstwo w Łodzi.

Lubię pływać, biegać, ćwiczyć, jeździć na rowerze i malować. Opiekuję się dziećmi i zwierzętami. Uczyłam się tańczyć i bardzo to lubię. Oglądam ciekawe filmy. Umiem jeździć konno, robić dekoracje i jeździć na nartach. Uwielbiam wyjeżdżać w góry i inne ciekawe miejsca.

Należę do szkolnego koła teatralnego „Surdus”. Uczestniczyłam w XII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Szczecinie gdzie zdobyliśmy III miejsce.  Brałam udział w Festiwalu Form Artystycznych, Prezentacjach Teatralnych 2010 oraz w warsztatach , „Halo szpicbródka” i „Szalbierz”. Posiadam zaświadczenie z Mazowieckiego Instytutu Kultury, że ukończyłam warsztaty dramy. Otrzymałam też dyplom za najlepszą rolę aktorską w Konkursie Małych Form Teatralnych podczas obozu narciarskiego w Murzasichlu.

 

Anna Gajda

Anna Gajda

Mam 17 lat. Jestem aktywna i energiczna. Lubię  brać udział w różnych  projektach, warsztatach, lubię działanie. Uwielbiam pracować w grupie, zbierać nowe doświadczenia, nagrywać  filmy i je montować. Moją pasją jest fotografia i sport. Od dwóch  lat robię  zdjęcia portretowe i plenerowe. Trenuje dwie dyscypliny siatkówkę  i koszykówkę.  Często wyjeżdżam  na zawody .  Razem  z  Reprezentacją Polski Niesłyszących zdobyłam 3 miejsce w Mistrzostwach  Europy do 21 lat w siatkówce. Marzę  o tym, żeby zostać  fotografem. Niedawno zaczęłam  kurs fotograficzny, a za dwa lata chciałabym  pójść do studia związane z fotografią.

 

Artur Werbel

Artur Werbel

Mam 21 lat. Pochodzę z pięknej Głuchej rodziny. Od urodzenia wychowywany we Wrocławiu, w świecie Głuchych i w Kulturze Głuchych. Obecnie pracuję jako operator-montażysta w Warszawie. Bardzo lubię pracę z dziećmi i młodzieżą, wspieranie młodych w sytuacjach problemowych. Kilkakrotnie wyjeżdżałem na obozy jako wychowawca. Od dawna zajmuję się filmem. Staram się robić coraz lepsze film i szukam na to nowych sposobów. Byłem liderem w  projekcie „Znaki ciszy – Signs of silence” realizowanym w ramach programu "Aktywna Młodzież mieszka w Warszawie" Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych. Byłem koordynatorem w projekcie i nadzorowałem powstawanie  nagrań do materiałów edukacyjnych.  Pasjonuje mnie praca operatora  i tłumacza polskiego języka migowego. Biorę udział w warsztatach, szkoleniach związanych  z tematyką tłumaczeń. Chcę zbierać nowe doświadczenia i stale zwiększać swoje umiejętności, aby być lepszym w tym co robię. Zajmuję się najczęściej przekładem z języka polskiego na polski język migowy  (PJM), z International Sign (IS)  na PJM i PJM na IS.  W projekcie Let’s Sign uczyłem języka migowego. Wiele  czasu poświęcam na pracę jako wolontariusz. Zbieram nowe doświadczenia, które są dla mnie jak skarb. Od roku współpracuję z grupa Młodzi Migają Muzykę ( MMM ). Lubię podróże, zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc i ich historii. Bardzo lubię obserwować jak wygląda codzienne życie w danym kraju. Udział w projektach młodzieżowych, wyjazdy na wymiany pozwoliły mi nie tylko poznać nowe miejsca, była to okazja do zebrania doświadczeń, poznania kultury i nawiązania kontaktów z nowymi ludźmi. Niedawno  koordynowałem spotkanie „Jak być młodym aktywnym ?”dla młodych. Marzę,  aby założyć stowarzyszenie dla młodych Głuchych i wejść w struktury EUDY (European Union of the Deaf Youth), bo to umożliwi rozwój środowiska  Głuchych. Planuję pójść na studia.

Planuję pójść na studia operatorskie albo pedagogiczne. Bycie operatorem to moje marzenie i pasja. Mógłbym uczyć w przyszłości młodych sztuki filmowania i pracy nad filmem. Lubię pracę z dziećmi i młodzieżą, dlatego tez ciekawi mnie pedagogika.

 

Bartłomiej Kotlarski

Bartłomiej Kotlarski

Bartek Mam 17 lat. Jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego na Łuckiej w Warszawie. Lubię się uczyć, chcę w przyszłości mieć dobre wykształcenie. Lubię sport, a najbardziej lubię grać w piłkę nożną. Mam plan - nauczyć się biegle angielskiego lub informatyki. Moim marzeniem jest zdać maturę! Bardzo bym chciał iść na studia, ale jeszcze nie wiem jaki wybrać kierunek. Marzy mi się dobrze płatna praca, której bym był zadowolony.

 

Damian Bieniak

Damian Bieniak

Mam 19 lat. Chodzę do szkoły przy ulicy Łuckiej w Warszawie. Moją pasją jest sport- różne dyscypliny oraz muzyka. Gram w reprezentacji Polski. Moim planem jest wyjazd na Igrzyska Olimpijskie 2017 i na Ligę Mistrzów. Moim marzeniem jest zdobycie złotego medalu na olimpiadzie i zdanie matury.

Mam już na swoim koncie pierwsze sukcesy sportowe:

-  1 miejsce w XX Międzynarodowy Turniej w Futsalu Chłopców do lat 16 w Presovie i zostałem MVP,

- 3 miejsce w Międzynarodowy Turniej w Piłce Nożnej 11–osobowej (U-17) na murawie w Deinach (Francja),

-  1 miejsce XXI Międzynarodowy Turniej w halowej piłce nożnej chłopców do lat 16 w Presovie i zostałem MVP

- 3 razy (2014/5/6) Deaf Championships League w Futsalu,

- 3 razy 1miejsce Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn,

- brałem Mistrzostwa Europy Głuchych w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn,

- 2 miejsce plebiscyt 10 najlepszych Sportowców 2013 MKSN Mazowsze,

- 1 miejsce w II Mazowieckim Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego,

- 1 miejsce XVI ogólnopolskie Biegi PRZEŁAJOWE Młodzieży Niesłyszącej.

Chcę rozwijać się dalej.

 

Konrad Kozłowski

Konrat Kozłowski

Mam 19 lat i ksywkę Junior, ponieważ zawsze byłem najmłodszym uczestnikiem różnych projeków i działań. Potem dołączyłem do grupy MMM (Młodzi Migają Muzykę) i tam własnie zaczęli mnie nazywać Junior. Od razu mi się to oczywiście spodobało i tak już zostało. Jestem uczniem Ośrodka Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego w Warszawie. Jestem członkiem MMM od 3 lat. Grupa MMM zajmuje się interpretacją piosenek w polskim języku migowym (PJM) i kręceniem teledysków. Do tej pory byłem koordynatorem w kilku projektach, na przykład w programie „Aktywna Młodzież Mieszka w Warszawie.” Brałem też udział w różnych warsztatach, ostatnio byłem na warsztatach „Głuchy tłumacz w pracy w teamie” prowadzonych przez trenera z USA, a zorganizowanych przez Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Moją pasją jest film, trochę montaż. Lubię bardzo być tłumaczem, czytać kryminały i ciągnie mnie do fotografii. Interesuję się polskim językiem migowym (PJM), kulturą Głuchych i problematyką osób Głuchych. Lubię podróże i projekty. Dlaczego tak dużo biorę na siebie? Te wszystkie projekty i warsztaty? Po to, żeby zbierać doświadczenia. Jestem zbieraczem doświadczeń. Moim marzeniem jest… zdobyć Oscara za najlepszy film. Dlatego chciałbym studiować w Akademii Filmowej.

 

Konrad Nowak

konrad Nowak

Chodzę do 3 klasy technikum (technik cyfrowy procesów graficznych) w Warszawie. Moim celem jest walka o zdaną maturę. Lubię sporty (różne), oglądanie filmów, czytanie książek. Pomagam rodzicom i przyjaciołom. Mam doświadczenie jako aktorka i sportowiec. W 2013 roku zdobyłem medal w Amatorskiej ligi piłkarskiej. W 2015 r. przyłączyłem się do grupy aktorskiej. Przygotowaliśmy pod tytułem "Kasia, która przyniosła ludziom dobro". Byliśmy tam w Szczecinie z tym przedstawieniem na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu. Zdobyliśmy 3 miejsce. A niedawno występowałem w poetycko-muzycznym spektaklu pt. "Historia Warszawy".

 

Magdalena Wdowiarz

Magdalena Wdowiarz

Jestem uczennicą w technikum z kierunku technik cyfrowych procesów graficznych w OSWG na Łuckiej. Moją pasją jest sport, czytanie książek, moda. Bardzo lubię czytać. Nie wyobrażałabym życia bez książek. Rok temu brałam udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń". Zajęliśmy 3 miejsce w kategorii "szkoły ponadgimnazjalne". To był dla nas wielki sukces!

Dołączyłam się do Koła Głuchego Tłumacza i do Młodzi Migają Muzykę.  Uwielbiam interpretować tekstu z języka polskiego na język migowy.

Również uwielbiam występować w teatrze. Dzięki temu pokonam swoją nieśmiałość i też tam zbieram doświadczeń aktorskich. To coś wspaniałego! A zarazem nie ma tak łatwo zagrać w jakiejś roli.

Moim największym marzeniem jest to przeczytać wszystkich ciekawych książek, zdać maturę i pójść na studia. A wystarczy to chcieć. W życiu wystarczy chcieć, a wszystko ci się spełni twoje marzenia. W przyszłości chciałabym zostać pracownikiem albo szefową w zakładzie w drukarni. Chciałabym studiować grafikę komputerową albo coś związanego z obszarem cyfrowych procesów graficznych.

 

Patryk Dąbrowski

Patryk Dąbrowski

Mam 18 lat. Jestem osobą ambitną, chętnie zdobywam nowe doświadczenia. Mam naprawdę wiele zainteresowań m. in.: języki obce - fiński, angielski, japoński, polski język migowy, nagrywanie filmów i ich montaż - to daje mi duże pole do popisu jeśli chodzi o przedstawienie mojej wizji świata. Nie lubię siedzieć w domu. Nie wiem jak to się dzieje, ale zawsze gdy wyjdę na zewnątrz, to "upoluję jakiegoś mamuta". Uwielbiam Gwiezdne Wojny i wszystko co z tym się wiąże. To moja największa pasja. Od roku trenuję styl walki mieczem "ataru", niczym rycerz Jedi. W przyszłości chciałbym robić coś kreatywnego. Myślę o aktorstwie i reżyserii ponieważ to daje mi możliwość wyrażania siebie i dzielenia się ze światem moim sposobem myślenia. Chcę studiować, ale wybór kierunku jest dla mnie jeszcze niewiadomą. Moim celem przez najbliższe 2 lata jest przygotowanie się do matury na tym obecnie się koncentruję.

 

Jubileusz 70 lat PZG

Przejdź do zakładki

Naciśnij aby przejść na stronę projektu

Projekt realizowany jest w ramach programu „Obywatele dla demokracji”, finansowanego z funduszy EOG.
Realizatorem projektu jest Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki

HIV i AIDS informacje w PJM

Naciśnij aby przejść na stronę.

Zagrożenia w internecie

Masz problem z alkoholem?

Przejdź na stronę

Wsparcie w rozwiązywaniu problemów alkoholowych
PARPA także w języku migowym

Raport RPO

Edukacja Głuchych. Naciśnij aby przeczytać.

Raport RPO

Sytuacja osób Głuchych w Polsce. Naciśnij aby przeczytać.

Głusi w urzędach

Naciśnij aby otworzyć

Polish Association of the Deaf

HiszpaniaUKRosjaNiemcy

Patronat / Partnerzy

Naciśnij aby przejść do zakładki

Sponsorzy

Naciśnij aby przejść do zakładki

Przejdź do naszego Facebooka

Kursy i Certyfikacja języka migowego

Aktualne informacje dot. kursów oraz certyfikacji znajdują się w zakładce CEJM i na stronie www.cejm.info.pl

Świat Ciszy

Zapraszamy na stronę kwartalnika

www.swiatciszy.pl

Projekty:


AKTYWNA MŁODZIEŻ MIESZKA W WARSZAWIE - Edycja VI

Naciśnij aby przejść do zakładki


4 KROKI

Naciśnij aby przejść do projektu


4 KROKI-ZACHÓD

Naciśnij aby przejść do projektu


Monitoring wdrażania Konwencji

Przejdź na stronę

Dostępność inwestycji

Naciśnij aby przejść do zakładki

NBP nie wyklucza

NBP nie wyklucza

Konstytucja RP w języku migowym


godło polskie

Dla słyszących

Naciśnij aby obejrzeć całość